Metabolizm: Mity i Fakty

Istnieje wiele informacji na temat tego, jak przyspieszyć metabolizm, ale nie wszystkie z nich należy brać dosłownie. Każdy prawdopodobnie chciałby przyspieszyć swój metabolizm. W końcu dzięki temu spaliłbyś więcej kalorii dziennie, nawet podczas snu. Więc jakie są prawdziwe tajemnice, aby zamienić swoje ciało w maszynę do spalania kalorii poprzez wysoki metabolizm?Metabolizm

Przeanalizujmy kilka mitów i realiów o przyspieszeniu metabolizmu.

Fakt: Dieta spowalnia metabolizm.

Kiedy zmniejszasz liczbę kalorii w diecie, Twoje ciało wierzy, że jest w czasie głodu i reaguje na tę zmianę spowalniając metabolizm, aby zaoszczędzić jak najwięcej energii. Problem polega na tym, że wszyscy ludzie na diecie powinni szukać odwrotnego efektu.

Fakt: Mężczyźni mają wyższy metabolizm niż kobiety.

Jest to rzeczywistość, głównie dlatego, że mają one większą gęstość mięśni niż kobiety. Jednak różnica w podstawowym tempie przemiany materii jest tylko o 10% większa niż średni metabolizm kobiet. Więc poprzez szkolenie, aby przyspieszyć metabolizm, kobieta może osiągnąć takie samo tempo przemiany materii jak mężczyzna…

Mit: Papierosy spowalniają metabolizm.

W zasadzie jest odwrotnie. Palenie zwiększa przemianę materii poprzez zwiększenie tętna. Jednak skutki zwiększonego metabolizmu palenia są tylko tymczasowe i zbyt małe, aby zrównoważyć negatywne aspekty i szkody spowodowane paleniem tytoniu.

Fakt: Metabolizm jest wolniejszy w czasie snu.

Zaleca się zaprzestanie jedzenia na kilka godzin przed pójściem spać, ponieważ metabolizm organizmu zaczyna zwalniać pod koniec dnia. Przyrost masy ciała może być spowodowany przez nadmierne spożycie pokarmu przed pójściem spać, ponieważ metabolizm spowalnia i ma większe trudności ze spalaniem kalorii podczas snu.

Mit: Metabolizmu nie da się poprawić.

Mentalność defetystyczna, która mówi, że nie możesz zmienić metabolizmu, który dał ci natura, jest błędna. Możemy kontrolować wiele czynników wpływających na nasz metabolizm, co jest głównie wynikiem naszej diety i poziomu aktywności fizycznej.

Fakt: Sport może zwiększyć metabolizm.

mity i fakty na temat metabolizmuW rzeczywistości jest to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby zwiększyć swój metabolizm: ćwiczyć regularnie i intensywnie podczas programu ćwiczeń, aby schudnąć. Nie ma lepszego sposobu na zwiększenie przemiany materii niż podnoszenie ciężarów!

Mit: Należy unikać diety, ponieważ spowalnia metabolizm.

Chociaż prawdą jest, że zmniejszenie liczby kalorii może spowolnić metabolizm, aby oszczędzać energię, nie należy mylić tego z wymówką, aby nie oglądać tego, co jesz. Prawda jest taka, że możesz zwiększyć swój metabolizm i schudnąć, redukując kalorie i ćwicząc codziennie. Jest to zwycięskie i zwycięskie podejście do opróżniania rezerw twojego ciała.

Fakt: Pikantna żywność zwiększa metabolizm.

To prawda, udowodniono, że pikantne potrawy i zielona herbata zwiększają metabolizm przez około 30 minut po spożyciu. Pikantne produkty spożywcze mogą być doskonałym uzupełnieniem diety, ponieważ niektóre składniki używane do przyprawiania żywności są często bardzo niskokaloryczne i pomagają przyspieszyć przemianę materii, kiedy tego najbardziej potrzebujesz: po jedzeniu!

Fakt: Woda pitna utrzymuje wysoki metabolizm.

Utrzymuj swój metabolizm na maksymalnym poziomie poprzez nawilżanie organizmu, aby zawsze mieć wystarczająco dużo wody dla Twoich naturalnych funkcji i aby naoliwić wszystkie Twoje wewnętrzne cylindry.

Fakt: białka przyspieszają przemianę materii.

Dieta wysokobiałkowa to fantastyczny akcelerator metaboliczny. Korzyści są wielorakie. Po pierwsze, białko wymaga dwa razy więcej energii niż tłuszcze lub węglowodany do strawienia. Ponadto, spożycie białka zwiększa przyrost masy mięśniowej, które są narzędziami pozwalającymi na bardziej efektywne spalanie kalorii przez cały dzień.

Mit: Jedzenie dużych posiłków poprawia metabolizm.

Wręcz przeciwnie. Twoje ciało jest w stanie strawić tylko niewielką ilość pokarmu w danym czasie. Dlatego też wysyła sygnały, abyś wiedział, że jest pełna, a jeśli zjesz za dużo, skończysz prawie chory. Przeładowałeś swoje ciało, co spowalnia metabolizm.

Fakt: Wybieranie małych posiłków jest lepsze dla zdrowia.

Utrzymuj aktywność swojego ciała, korzystając z maszyny do spalania kalorii i jedząc tylko małe posiłki przez cały dzień. Wasze ciało nie przejdzie w tryb głodu i dlatego nie będzie próbowało przechowywać całej otrzymywanej nadmiaru energii, ponieważ wie, że będzie otrzymywało stałą ilość kalorii do strawienia.

Biologiczny metabolizm

Biologiczny metabolizmZ definicji metabolizm biologiczny jest zbiorem reakcji biochemicznych i procesów fizykochemicznych zachodzących w komórce i w organizmie. Te złożone, współzależne procesy stanowią podstawę życia na poziomie molekularnym i pozwalają na wzrost, reprodukcję, utrzymanie struktur komórek i reagowanie na bodźce między innymi.

Biologiczny metabolizm dzieli się na dwa główne procesy: anabolizm i katabolizm. Zasada, że procesy anaboliczne prowadzą do zwiększenia masy cząsteczkowej, podczas gdy procesy kataboliczne prowadzą do zmniejszenia masy cząsteczkowej, obowiązuje tylko jako całość, a nie na poziomie wszystkich półproduktów. Innym kryterium może być również fakt, że podczas procesów katabolicznych uwalniana jest pewna ilość energii lub że może ona być tymczasowo przechowywana w postaci wysokoenergetycznych związków chemicznych.

Wszystkie procesy metaboliczne zależą od podstawowej asymilacji; zwierzę potrzebuje pewnych niezbędnych substancji w postaci węglowodanów, białka i lipidów. Proporcje tych trzech towarów są specyficzne dla każdej organizacji. Te trzy rodzaje substancji są niezbędne dla zaspokojenia potrzeb “konstytucyjnego metabolizmu”. Ale witaminy, sole i pierwiastki śladowe muszą być dodane.

Cechą charakterystyczną metabolizmu jest podobieństwo podstawowych szlaków metabolicznych nawet pomiędzy bardzo różnymi gatunkami. Na przykład, sekwencja kroków chemicznych na szlaku metabolicznym, takich jak cykl Krebsa, jest uniwersalna wśród żywych komórek tak różnorodnych jak jednokomórkowe bakterie Escherichia coli i wielokomórkowe organizmy, takie jak słonie.

Jest prawdopodobne, że ta wspólna struktura metaboliczna jest wynikiem wysokiej skuteczności tych ścieżek i ich wczesnego pojawienia się w historii ewolucji.